PhD pozíció

Dynamics of Neural Systems Laboratory

Az idegtudomány és gépi tanulás határterületeit fogjuk kutatni a dinamikai rendszerek szemszögéből. Azon központi kérdés iránt fogunk érdeklődni, hogy az egyes idegsejtek aktivitását hogyan hozzuk kapcsolatba globális agyi tevékenységgel. Ezzel egy teljesen új szemszögből fogjuk tudni vizsgálni, hogy az egyes sejtek dinamikája miként befolyásolja az agyi régiók kommunikációját. Hogy ezt felfedhessük, egy új dinamikai rendszerek elméletet fogunk felépíteni, ami invariáns folyamatokra épül. Ezek az invariáns folyamatok függetlenek lesznek attól, hogy pontosan melyik idegsejteket mérjük, ami általában nem ismert. Segítségükkel lokális, az agy különböző régióiban sejtszintű méréseket együtt tudjuk majd prediktálni és ezzel a neurális számításokat mint complex dinamikai rendszer fogjuk tudni értelmezni. A munkánk biológiai része laboratóriumi mérésekre (elektrofiziológiai és biomechanikai mérések) fog hagyatkozni. Ezek vagy már meglévő mérések (International Brain Lab, Allen Institute for Brain Research), vagy jelenlegi kollaborációim Mehrdad Jazazeri-vel (MIT). A harmadik része a munkánknak elméleti informatika lesz a Jazayeri laborral együtt, hogy felfedjük az általánosítás (generalisation vagy transfer learning) agyi dinamikai alapját. Az általánosítás a gépi tanulás egyik legnagyobb Achilles sarka és úgy gondolom ez a dinamikai szempont új algoritmusokat fog eredményezni amelyek gyorsabban tanulásra és általánosításra lesznek képesek.

Jelenleg ambíciózus diákok jelentkezését várom egy (fizetett) PhD pozíció betöltésére. Ez egy egyedülálló lehetőség azok részére akiket az idegtudomány és mesterséges intelligencia határterülete (NeuroAI) érdekel. Számos lehetőséget fogok biztosítani nemzetközi alapkutatási és klinikai kollaborációkra. Ez egy jó lehetőség lehet sok matematikus, fizikus, informatikus, villamosmérnök stb. hallgatónak akit az idegtudomány érdekel, vagy agykutató hallgatónak aki elméleti irányba szeretne elindulni. Míg egy bejáratott csoport jó azoknak akik bevált területeket szeretnének kutatni, egy hozzánk hasonló új csoportban nagyon sok lehetőség van valóban új dolgokat és ötleteket kutatni és a tudományban elismerést nyerni.