Fontos oldalak
Az itt található oldalak és platformok fontos szerepet játszanak a hallgatók életében, ha nem tudnád melyiket mire használják, nézz körül!
Neptun
A NEPTUN a magyar felsőoktatás egységes adminisztrációs hálózata, itt találhatóak meg az órarendi információk, tantárgyi leírások, évközi ZH-eredmények, illetve félév végi érdemjegyek. Sok oktató a Neptun-t használja hivatalos üzenőfelületnek, ezért mindenféleképpen érdemes gyakran rátekinteni! 😉
Moodle
A Moodle az egyetem hivatalos távoktatási portálja, itt találhatóak meg a felvett kurzusok legfontosabb tudnivalói, a tantárgykövetelmények, a tematika, valamint – kurzustól függően – az előadások és a gyakorlatok tananyagai is elérhetőek a felületen. Távoktatás ideje alatt a ZH-k ezen a felületen kerülnek megírásra. Az ezekre kapott osztályzatok is elérhetőek a Moodle oldalon.
Space
A Space felületén keresztül intézhetőek a hivatalos ügyek, valamint tantárgyleírások is megtalálhatóak itt. Különböző kérvényeket (pl. Tárgyfelvétel más mintatantervből) lehet benyújtani ezen a felületen, illetve a pályázatokat (Gólya Ösztöndíj; Kari Ösztöndíj) is itt lehet leadni. Ezeken kívül a FÖT, és ÖNLAB beszámolókat, valamint a szakdolgozatot is ide kell feltölteni.
Teams
A Teams a távoktatás legfontosabb eleme. A szinkron előadások és gyakorlatok ezen a felületen keresztül zajlanak, valamint tananyagok feltöltésére és üzenetküldésre is alkalmas. Minden Hallgató rendelkezik hivatalos egyetemi Microsoft-fiókkal, amellyel elérhető a Teams is. Félév elején, a Neptun tárgyfelvételi adatai alapján automatikusan bekerülnek a Hallgatók és az Oktatók a megfelelő csoportokba, majd ezek a csoportok a félév végén törlésre kerülnek.
Távoktatás
Ez az egyetem saját távoktatási portálja, a Covid-19 járvány kezdete óta kerülnek fel ide az aszinkron előadások, akár más karok tantárgyaiba is bepillantást lehet nyerni a felület segítségével.
ITK Info
Új kari weboldal, melynek tartalma folyamatosan bővül, jelenleg ez a tanulmányi ügyekkel kapcsolatos információk hivatalos forrása.
GYIK
Tanulmányi Bizottság
Szabad-e jelenlétet ellenőrizni online órán?
A szorgalmi időszak elején meghirdetett tantárgyi követelmények tartalmazzák a foglalkozásokon való jelenlét ellenőrzésének módját és rendszerességét, azaz, amennyiben egy Oktató szeretné ellenőrizni a jelenlétet egy online órán (akár előadás, akár gyakorlat), erre minden joga megvan.
Hol érhetőek el az oktatók e-mail címei?
Ebben a táblázatban tudunk gyakori kérdés-válasz párokat gyűjteni. Választ is tud írni mindenki, de ha valaki nem teljesen biztos a válaszban, az approved oszlopot hagyja üresen, és az adott bizottság elnöke tudja ellenőrizni.
Lehet-e utolsó héten (UV-hét) vizsgázni menni?
A szorgalmi időszak elején meghirdetett tantárgyi követelményeknek ki kell térnie erre, amennyiben az adott Oktató jelzi, hogy nem lesz megengedett az UV héten először felvett (azaz nem sikertelen korábbi vizsgából eredő) vizsgaalkalom, akkor nem, egyéb esetben igen. Ekkor azonban a hallgató tudomásul veszi, hogy önként lemondott a javítás lehetősérégől.
Mennyi a minimum vizsgaszám, amit egy oktatónak meg kell hirdetnie?
Egy adott kurzus vonatkozásában legalább két vizsganapot kell meghirdetnie az Oktatónak, úgy hogy a kettő között legalább egy hét teljen el. A fentiek szerint meghirdetett vizsgaalkalmakon felül a sikertelen vizsgák számához igazodó, de legalább további egy vizsgaalkalmat meg kell hirdetni a vizsgaidőszak utolsó hetében is, amely a javítóvizsga hét (UV hét).
Ki az évfolyamfelelősöm?
A tanulmányi bizottság oldalán megtudod nézni.
Hol elérhető a mérökinformatikusok mintatanterve?
Karunk oldalán.
Hol elérhető a bionikások mintatanterve?
Karunk oldalán.
Kit kereshetek, ha valamelyik oktató igazságtalanul járt el velem szemben?
Először érdemes az adott Oktatóval megbeszélni a problémát, valamilyen konszenzusra jutni Vele. Amennyiben ez nem sikerül, az évfolyamfelelősön keresztül kell eljuttatni az információt a HÖK Tanulmányi Bizottságához, ahol további elbírálásra kerül az ügy.
Hányszor lehet vizsgázni menni egy vizsgaidőszakban?
Egy tárgyból legfeljebb kétszer lehet vizsgázni. Egyetlen esetben lehet 2-nél több vizsgajelentkezése valakinek, ha nyomós ok miatt (betegség – orvosi igazolással) nem jelent meg a vizsgán. Ekkor az igazolást a TO-n leadva, a hallgatónak a tanulmányi előadó veszi fel a vizsgát.
Mi az az EV/CV vizsga? Hogyan lehet kérvényezni?
Ha egy tárgyat a hallgató nem tudott teljesíteni, de a tárgyból rendelkezik aláírással, akkor lehetősége van EV/CV kurzust felvenni a következő félévben. Az EV/CV kurzus azt jelenti, hogy a tárgyhoz (újabb) oktatás nem tartozik (nincs sem gyakorlat, sem előadás), csak vizsgaalkalmak. EV vizsgára a szorgalmi időszak elején; CV vizsgára a szorgalmi időszak végén van lehetőség. Kérvényezni az évfolyamfelelősön keresztül, illetve közvetlenül a TO-nál lehet.
Meddig vehetek fel egy vizsgát/adhatom le azt?
Amennyiben egy hallgató teljesítette a vizsgajelentkezés feltételeit, a Neptun rendszerében a vizsga napját megelőző nap 12.00 óráig vehet fel vizsgát/adhatja le azt.
Szakmai Gyakorlatot tavasszal vagy ősszel kell felvenni ha nyáron csinálom?
A biztonság kedvéért célszerűbb ősszel.
Mi az a szigorlat és hányszor lehet belőle vizsgázni?
A szigorlat több tárgyat számonkérő, nagyobb horderejű vizsga, kétszer lehet belőle vizsgázni, az ezen felül vett alkalmakra díjfizetés ellenében lehet jelentkezni.
Mi az a záróvizsga?
A szakdolgozat megvédésére a záróvizsga keretein belül kerül sor.
Mi számít bele a BSc diploma jegyébe?
A Szakdolgozat érdemjegye 30%-ban, a teljes tanulmányi időszakban megszerzett összes kreditpontra vonatkozó súlyozott tanulmányi átlag 25%-ban, a matematika szigorlat eredménye 20%-ban, valamint a záróvizsga tárgy érdemjegye 25%-ban.
Mi a FÖT/Önlab?
Erről van egy nagyon részletes wiki oldal, itt mindent megtalálsz! Ha további kérdésed van, keress minket bátran.
Hányszor lehet vizsgát tenni félévente?
Egy félévben maximum kétszer!
Egy nap alatt maximum hány hallgató vizsgázhat le szóban?
Maximum 30 hallgató.
Gazdasági és Szociális Bizottság
Hol találok részletes információkat a hallgatói pénzügyekkel kapcsolatban?
Kérvény módján beadható pénzügyi pályázatokról (Rendszeres/Rendkívüli Szoctámok, Alaptámogatás és Részletfizetés/Fizetési haladék) itt. Egyéb pályázható pénzekről a hallgatói hírlevélben vagy a Tanulmányi Osztály által kiküldött levelekből tudsz tájékozódni.
Mikor derül ki, hogy mennyi a tanulmányi ösztöndíj?
Az adott félév második hónapjának (október/március) első két hetében, legkésőbb 10-ig derülnek ki.
Mikor kezdik küldeni az ösztöndíjakat?
Minden hónap 10. napjáig érkezik meg. Ez alól kivétel a félév első hónapja, az elsó havi összeg a második havival egyszerre érkezik meg.
Ki jogosult Szociális Támogatásra?
Szociális támogatásra jogosult az a hallgató, aki tanulmányait államilag támogatott képzési formában kezdte meg, az adott szakon, szakképzésben megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben való részvételre.
Mikor/hogyan tudom meg, hogy megkaptam a Rendszeres Szociális Támogatást?
Az elbírálási időszak végéig, az adott félév második hónapjának (október/március) első hetében. A Neptunon a kérvényednél látod, hogy elfogadtuk vagy sem, illetve a pontszámot is. Amennyiben el lett fogadva és elérted a minimum pontot (általában 20 pont), akkor jogosult vagy a szociális támogatásra.
Hol találok részletes információt a Szociális Támogatás pályázatával kapcsolatban? (fontosabb dátumok, dokumentumok)?
Hallgatói levelező listán félév elején kiküldjük neked, illetve az idei félévre szóló postban. Ezen kívül az egyetemi tájékoztatót itt találod.
Hol találok egy részletes leírást a Rendszeres Szociális Támogatáshoz kapcsolódó dokumentumokkal, szabályzatokkal kapcsolatban?
Itt találsz részletes választ.
Miért kell bizonyos adataimat egyeztetnem a NEPTUN-ban az adategyeztetési időszakban?
Szociális-, illetve Alaptámogatás igényléséhez a hallgatónak szükséges a személyes adatainak rögzítése a Neptunban az adategyeztetési időszakban. Ez arra szolgál, hogy megkönnyítse a további támogatás igénylését, mivel az esélyegyenlőségi adatok berögzítésével nem szükséges félévente leadni az azt igazoló papírt.
Ha nem adom le az adategyeztetési időszakban a megfelelő kérvényeket, akkor a következő félévig várnom kell vele?
Nem, az adategyeztetési időszakban leadott FIR adatokat igazoló dokumentumokat tudjuk az adott félévben figyelembe venni. Később is le lehet adni a dokumentumokat, viszont csak a későbbi félévekben tudjuk majd figyelembe venni őket.
Mik azok a FIR adatok?
Az alábbi esélyegyenlőségi adatok tüntethetőek fel :
- Árva
- Félárva
- Családfenntartó
- Gyermekgondozó
- Nagycsaládos
- Fogyatékkal élő
- Hátrányos helyzetű
- Halmozottan hátrányos helyzet
Hogy tudom igazolni a FIR adatokat?
Az esélyengyenlőségi adategyeztetést a Tanulmányi Osztályon, az ügyfélfogadási rend alapján lehet leadni.
Ha kérdésem van, kihez fordulhatok?
Bármely Bizottsági taghoz vagy az itk.szoctam@gmail.com email címhez.
Mi a Bizottság elérhetősége?
Email: itk.szoctam@gmail.com.
Mely dokumentumokat pótolhatom a hiánypótlási időszakban? Van olyan, amit mindenképpen fel kell töltenem a kérvény leadásakor?
Minden dokumentumot lehet pótolni a hiánypótlási időszakban.
Nem tudok egy adott dokumentumot beszerezni, írhatok helyette egy PPKE fejléces büntetőjogi nyilatkozatot?
A büntetőjogi nyilatkozatot olyan esetben tölthető fel, ha a hallgató nem tud igazolni egy állítást az elfogadott dokumentumok listája alapján. Ha nem vagy biztos benne mikor használhatsz, akkor keresd itt valamelyik Bizottsági tagot vagy írj az itk.szoctam@gmail.com e-mailre.
Mi történik, ha valamelyik dokumentumot a hiánypótlás végéig sem sikerül beszereznem és feltöltenem?
Alapesetben a dokumentumért járó pontszámot nem kapod meg. Ez alól kivételt képeznek azok a dokumentumok, melyek az egy főre jutó jövedelmet tudják igazolni (Hatósági bizonyítvány az egy háztartásban élőkről, Önellátói/különélési igazolás, Jövedelemigazolások, Iskolalátogatási/hallgatói jogviszon igazolás). Ezek hiányossága esetén a kérvényt el kell utasítanunk.
Hogy kell a más pénznemben érkező jövedelmet átváltani?
A Magyar Nemzeti Bank által meghatározott, a kérvény leadási időszak első napján lévő árfolyamon kell az összegeknek szerepelnie, valamint mellékelni kell PPKE fejléces büntetőjogi nyilatkozatot (1. sz. melléklet), melyben részletesen ki van fejtve, hogy melyik árfolyamon, mikor váltotta át az összegeket, milyen módon számolta ki a feltüntetett jövedelmet.
A félévben külföldi mobilitáson veszek részt (pl. Erasmus+), jogosult vagyok tanulmányi ösztöndíjra és/vagy rendszeres szociális ámogatásra?
Amennyiben itthon is jogosult lennél az ösztöndíjakra, a külföldi mobilitás féléved alatt is az leszel.
Erdélyi hallgatóként melyik intézménytől tudom az egy háztartásban élőkről szóló hatósági bizonyítványt beszerezni?
Az önkormányzat keretében működő személyi adat- és lakcímnyilvántartó hivataltól. Ez gyakran a következő névre hallgat: Serviciul Public Comunitar Local de Evidența a Persoanelor (SPCLEP) – lásd a személyazonosító igazolványban a kibocsátó hivatalnál.
A testvérem iskolalátogatási igazolását a teljes tanévre adták ki az ősszel, feltölthetem a tavaszi kérvényhez is?
Amennyiben a tavaszi félévre is biztosan szól az igazolás, akkor igen. Ilyen eset például tanköteles testvér közoktatási iskolalátogatási igazolása.
Ha az egy háztartásban élőkről szóló hatósági bizonyítvány szerint többen/kevesebben lakunk együtt, hogy tudom igazolni, hogy ténylegesen hányan élünk egy háztartásban?
Ha a hatósági bizonyítványtól eltérő számú ember van feltüntetve a kérvényen, akkor emellett csatolni kell:
- Abban az esetben, ha (az eltartottnál, az életvitelszerűen egy háztartásban élőknél) több fő szerepel a hatósági bizonyítványon, a lakcímkártya fénymásolata máshova érvényes lakcímmel, vagy albérleti szerződés, vagy közüzemi számla, amivel bizonyítja, hogy külön háztartást vezet, hiszen külön fizeti a számlákat.
- Abban az esetben, ha (az eltartottnál, az életvitelszerűen egy háztartásban élőknél) kevesebb fő szerepel a hatósági bizonyítványon, a lakcímkártya fénymásolata oda érvényes lakcímmel, vagy albérleti szerződés.
- Abban az esetben, ha az igazoláson nem név szerint vannak felsorolva a személyek (hanem csak egy szám jelzi az ott élőket) az adott lakcímen élő személyek igazolása lakcímkártyák fénymásolatával történik.
Valaki a családomban kevesebb, mint 3 hónapja kezdett dolgozni. Ebben az esetben hogy kell számolni a havi jövedelmet?
Azt az egy-két havi fizetést kell összeadni, majd ugyanúgy hárommal osztani.
Milyen esetben adhatok le kérvényt Rendkívüli Szociális Támogatásra?
Ha olyan rendkívüli esemény történik, mely miatt jogosult lennél a Rendszeres Szociális Támogatásra, akkor a NEPTUN-on keresztül nyújthatod be kérvényedet a rendkívűli támogatásra.
Külügyi Bizottság
Ki jelentkezhet Erasmusra?
Aki legalább 2 lezárt félévvel és legalább B2-es komplex nyelvvizsgával rendelkezik (a képzés nyelvén), aktív hallgatói jogviszonya van, Erasmus+ programban résztvevő állam polgára, súlyozott tanulmányi átlaga az elmúlt 2 félévben legalább 3,5.
Minden költségemet fedezi az Erasmus-program?
Nem, csak kiegészítő támogatást nyújt a tanulmányaid mellé.
Bárhova mehetek Erasmusra?
Nem, csak azon külföldi intézményekhez lehet menni Erasmusra, akikkel az ITK előzetesen kétoldalú megállapodást kötött.
Ismerek egy nagyon menő külföldi egyetemet, de az ITK nem áll velük szerződéses kapcsolatban. Mit csináljak ha oda szeretnék menni Erasmusra?
A Nemzetközi Tanulmányi Osztály munkatársai általában szívesen kötnek kétoldali Erasmus megállapodást új külföldi egyetemekkel. Írj nekik egy emailt erre a címre: international.office@itk.ppke.hu
Rendezvényszervező Bizottság
Milyen rendezvényeket szerveztek?
Rendezvények listája:
- Október 6.
- Pázmány napi akadályverseny (október)
- Október 23.
- Sportnap és Lanparty (november közepe)
- Gólyabál (november vége)
- Nyílt nap (november vége/december eleje)
- Kutatók Éjszakája (november)
- Bionika Nap (november vége/december eleje)
- Mikulásozás (december 6 körül)
- Jótékonysági sütivásár (utolsó szorgalmi hét)
- Nyílt nap (január közepe)
- Educatio (január vége)
- Farsang (február)
- Március 15.
- Offline day (március vége)
- IrZen: irodalmi és zenei est (április közepe)
- Lányok napja (április vége)
- Sport- és egészséghét (május eleje)
- Szemeszterzáró buli (május közepe)
- Kirándulások (egész évben)
Hallgatói Szolgáltatások Bizottság
Ki írhat a hallgatói hírlevélbe?
Mindenki küldhet hírt a hallgatoi.hirlevel@itk.ppke.hu e-mail-címre, amik alapján a Hallgatói Szolgáltatások Bizottsága állítja össze a hírlevelet.